Publikohet lista e këngëtarëve që marin pjesë në festivalin e RTSH-së për Eurovision

Publikohet lista e këngëtarëve që marin pjesë në festivalin e RTSH-së për Eurovision

Radio Televizioni Shqiptar ka bërë publike emrat e këngëtarëve të cilët marin pjesë këtë vit në festival me synim për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovision 2017.

24 këngëtarë janë pranuar në fazën e gjysmëfinales prej të cilave vetëm 14 do të vazhdojnë në finale ku edhe do të zgjidhet kënga fituese për Eurovizion, shkruan lajmi.net. Këtë vit kemi disa emra të njohur të cilët marin pjesë si Flaka Krelani, Linda Halimi, Genc Salihu, Festina Mejzini, Xuxi, Neki Emra e Yll Limani. Më poshtë mund të shihni listën e plotë të artistëve dhe krijimet që ata kanë sjellur për këtë vit në festival./Lajmi.net. Albulena Jashari
“Fjalët ia lë zemrës”
Muzika: Marsela Çibukaj, Briz Musaraj
Teksti: Gerald Xhari Classic BOYS
“Dashuria për jetën”
Muzika: Endri Sina
Teksti: Saimir Braho Dilan Reka
“Mos harro”
Muzika: Edmond Zhulali
Teksti: Agim Doçi Edea Demaliaj “Besoj në ëndrra”
Muzika: Fabian Asllani
Teksti: Edea Demaliaj Edona Vatoci
“Mirëmëngjes”
Muzika: Edona Vatoci
Teksti: Edona Vatoci Elson Braha
“Edhe një herë”
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Pandi Laço Erlind Zeraliu
“Dhimbja e gëzimit”
Muzika: Vasil Tole
Teksti: Fatos Arapi Fabiola Agalliu & Agnesa Çavolli
“Shkon e vjen”
Muzika: Sokol Marsi
Teksti: Fabiola Agalliu Festina Mejzini
“Atje lart”
Muzika: Eriona Rushiti
Teksti: Eriona Rushiti Flaka Krelani Flaka Krelani
“S’dua t’flas”
Muzika: Qëndrim Krelani
Teksti: Qëndrim Krelani Franc Koruni
“Macka”
Muzika: Franc Koruni
Teksti: Franc Koruni
Genc Salihu
“Këtu”
Muzika: Genc Salihu
Teksti: Genc Salihu Linda Halimi
“World”
Muzika: Klodian Qafoku
Teksti: Gerald Xhari Linda Rukaj
“Vija e lumit”
Muzika: Linda Rukaj
Teksti: Linda Rukaj Lorela
“Me ty”
Muzika: Alban Kondi
Teksti: Turjan Hyska LYNX
“Sot”
Muzika: LYNX
Teksti: LYNX Luka & Serxhio Hajdini
“Koha plaket”
Muzika: Serxhio Hajdini
Teksti: Luka Hajdini Neki Emra
“Dashuri dhe urrejtje”
Muzika: Neki Emra
Teksti: Albatros Rexha Orges Toçe
“Shi diamantësh”
Muzika: Orges Toçe
Teksti: Orges Toçe Rezarta Smaja
“Pse prite gjatë”
Muzika: Xhevdet Gashi
Teksti: Arsim Bujaku Tiri
“Më zgjo”
Muzika: Enis Mullaj
Teksti: Sokol Marsi Yll Limani Yll Limani
“Shiu”
Muzika: Yll Limani, Ilirjana Blakaj
Teksti: Yll Limani, Ilirjana Blakaj XUXI
“Metropol”
Muzika: Genti Lako
Teksti: Ana Gramo Xhesika Polo
“Eva jam unë”
Muzika: Marko Polo
Teksti: Alex Seitaj

    Ky artikull nuk ka asnjë koment. Bëhu i pari!

Komento:

Shkruaj kodin!


shkronja të mbetura.