Premierë - Kenga ime nga Marlen Qelia

Premierë - Kenga ime nga Marlen Qelia

Marlen Qelia eshte kengetari Tropojan qe me vokalin e tij ka bere shume fansa te dashurohen marrezisht ne baladat e tji qe kryesisht tematiken kryesore kane dashurine.

Karrieren muzikore Marleni ka filluar qe nga femijeria ka qene nje rruge e gjate nga koncertet shkollore deri tek pjesemarrja ne aktivetetet e shumta muzikore qe tani ai kendon.

Ne fillimin e karrieres ai ka realizuar 3 albume se bashku me kolegun e tij, Aranit Kucani dhe pastaj fillojne edhe bashkepunimet me Agron Hoxhen, me te cilin edhe kane formuar Grupin muzikor DARDANIA qe u be i njohur ne te gjitha trevat shqiptare per larmine e muzikes.

Marleni se fundi per adhuruesit e tij ka sjelle projektin e ri me titull "Kenga ime", te ciles ia ka bashkangjitur dhe videoklipin.
Kenga premieren e ka pasur ne kanalin me te madhe muzikor shqiptar ne youtube Arkiva Shqip, kanal muzikor ky me mbi 1 milon ndjekes.&feature=youtu.be

    Ky artikull nuk ka asnjë koment. Bëhu i pari!

Komento:

Shkruaj kodin!


shkronja të mbetura.