Libri i ri i “Harry Poter” publikohet këtë verë

Libri i ri i “Harry Poter” publikohet këtë verë

Harry Poter rikthehet për një tjetër aventurë të magjishme. Lajmi është bërë publik dhe fansat e sagës në të gjthë botën, tashmë janë të paprëmbajtshëm në rrjetet sociale.

Bëhet fjalë për për librin e tetë të serisë, botimi prej dy vëllimesh “Harry Poter and the Cursed Child”, i cili do të botohet këtë verë, ka lajmëruar zyrtarisht në autorja J.K Rowling.

Në këtë libër, tashmë Harry i bërë baba dhe lufton kundër djalit të tij.

Për të gjithë të apasionuarit, ky libër do të jetë i disponueshëm që prej datës 31 Korrik, si në formatin print ashtu dhe në atë dixhital.

Shtatë volumet e “Harry Poter” të publikura prej 1997 deri në 2007, kane shitur rreth 450 milion kopje në të gjithë botën./tvklan.al

    Ky artikull nuk ka asnjë koment. Bëhu i pari!

Komento:

Shkruaj kodin!


shkronja të mbetura.